Kursy egzaminacyjne – niemiecki

mm
Free
View cart
Kursy egzaminacyjne – niemiecki

W SML prowadzimy kursy egzaminacyjne, przygotowujące do międzynarodowych egzaminów z języka niemieckiego, takich jak  WiDaF, ZD, ZMP.

Kursy dla nauczycieli przedszkola również powinny być zakończone egzaminem potwierdzającym poziom B2, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zajęcia językowe w placówkach wychowania przedszkolnego mogą prowadzić nauczyciele wychowania przedszkolnego legitymującym się udokumentowaną znajomością języka obcego co najmniej na poziomie B2.

 

Czym jest Zertifikat Deutsch (Goethe-Zertifikat B1)?

Certyfikat ten uznawany jest w Niemczech i w wielu innych krajach. Zdanie egzaminu świadczy o solidnych podstawach znajomości języka i umożliwia poprawne porozumiewanie się we wszystkich ważnych sytuacjach życiowych. Osoba z tym certyfikatem opanowała ok. 2 tys. słów i najważniejsze struktury gramatyczne.

Czym jest Zentrale Mittelstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C1)?

Jest to egzamin na zaawansowanym poziomie. Honorowany jest przez niektóre uczelnie w Niemczech zwalnia z egzaminu wstępnego z języka niemieckiego. W Polsce certyfikat ten uprawnia nauczycieli do nauczania języka niemieckiego w szkołach podstawowych klas 1-3.

Certyfikat poświadcza znajomość języka niemieckiego umożliwiającą swobodne komunikowanie się w piśmie i w mowie oraz wyrażanie swoich poglądów w życiu prywatnym oraz zawodowym.
Przygotowanie do egzaminu WiDaF

WiDaF: język niemiecki w biznesie, w środowisku pracy i w kontekście ogólnym

Certyfikaty WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft) określają poziom znajomości języka niemieckiego osób dorosłych w kontekście bizesowym, ogólnego środowiska pracy jak i sytuacjach życia codziennego.

TOEICRodzina certyfikatów WiDaF®:

 • Certyfikat WiDaF® – testuje znajomość biznesowego języka niemieckiego na poziomach A2-C2.
 • Certyfikat WiDaF®Basic – sprawdza umiejętność posługiwania się językiem niemieckim osób na niższych poziomach zaawansowania (A1-B1) w ogólnym środowisku pracy i sytuacjach życia codziennego.

Więcej o egzaminach WiDaF®: http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-WiDaF
Warto wiedzieć, że SML jest akredytowanym partnerem ETS Global – EPA ( ETS Preferred Associate).

EPA to partner ETS upoważniony do administracji testów ETS oraz sprzedaży produktów ETS na zasadzie ośrodka zamkniętego.

Ośrodki EPA przeprowadzają zamknięte sesje testów ‘paper-based’ czyli:

Więcej o akredytacji EPA: https://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Oferta-ETS/Szkoly-jezykowe/Akredytacja-EPA

Zasady przeprowadzania testów ETS w ramach sesji zamkniętych w naszej szkole:
https://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Testy-TOEIC-R/Sesje-testow-TOEIC-Program-Public-i-Institutional
Więcej o egzaminach ETS na stronach:

Standardowy kurs obejmuje 120 godzin lekcyjnych w ciągu roku szkolnego (od października do czerwca). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a każde spotkanie to 2 godziny lekcyjne (90 minut).CENNIK

Mimo że ceny kursów w SML są naprawdę rozsądne i bardzo konkurencyjne, proponujemy szereg rabatów, które w dodatku sumują się! Tak więc, mogą Państwo otrzymać nawet do 350 zł zniżki.

System rabatów

 • Ta decyzja popłaca!
  od 100 do 200 zł zniżki otrzymują osoby dokonujące jednorazowej wpłaty za cały kurs (w porównaniu z systemem 4 lub 9 rat).
 • Zapał do nauki naprawdę się opłaca!
  100 zł zniżki na drugi kurs dla osób, które uczęszczają na dwa kursy językowe jednocześnie.
 • Z rodziną lepiej i taniej!
  50 zł zniżki dla osób, które korzystają z kursów rodzinnie, na przykład mąż i żona, siostra i brat, czy babcia i wnuczek (zniżka przysługuje każdemu członkowi rodziny)

Powyższe rabaty nie dotyczą umów zawartych na podstawie podpisanej deklaracji.

 

Rodzaj kursu Ilość godzin Cena
wpłata jednorazowa
Cena
wpłata w 4 ratach
Cena
wpłata w 9 ratach
SML Młodzież, Dorośli (kurs egzaminacyjny) 120×45 minut 2899 zł 1 x 794 zł, 3 x 735 zł 1 x 379 zł, 8 x 340 zł

 

 

Harmonogram rat RATY
1 2 3 4 5 6 7 8 9
wrzesień -grudzień styczeń-czerwiec
Rodzaj płatności do końca
IX
do końca
X
do końca
XI
do końca
XII
do końca
I
do końca
II
do końca
III
do końca
IV
do końca
V
Jednorazowa wpłata całości
4 raty I rata II rata III rata IV rata
9 rat I rata II rata III rata IV rata V rata VI rata VII rata VIII rata IX rata

METODA KOMUNIKACYJNA (TRADYCYJNA)

Metoda komunikacyjna oznacza, że w czasie kursów największy nacisk kładziemy na rozwijanie umiejętności mówienia, ucząc języka w stu procentach użytecznego w kontaktach z cudzoziemcami. Nie oznacza to jednak, że pozostałe sprawności językowe, czyli czytanie, pisanie i słuchanie, są zaniedbywane. Stanowią one integralną część kursu, jako że i one mają charakter komunikacyjny. Na zajęciach wyjaśniane są także aspekty gramatyczne języka, ponieważ ich znajomość stanowi podstawę, na której budujemy umiejętność mówienia. Poprawność gramatyczna nie jest jednak najważniejsza. Konwersacje ćwiczone są od najwcześniejszych etapów nauki poprzez starannie opracowane ćwiczenia, takie jak: symulacje, odgrywanie ról, dyskusje oraz gry i zabawy językowe. Dzięki spontanicznej, pozbawionej stresu komunikacji, słuchacze przełamują barierę w posługiwaniu się językiem obcym.

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Kursy na wszystkich poziomach zaawansowania prowadzone są w oparciu o najlepsze dostępne na rynku podręczniki uznanego wydawnictwa – PEARSON. Podręczniki te stworzone zostały przez ekspertów w sposób, który najefektywniej łączy wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych z najnowszymi trendami w dziedzinie metodyki.

pce

 

Dodatkowo, kursy na wyższych poziomach zaawansowania i kursy Business English, przygotowujące do międzynarodowych egzaminów, wykorzystują najskuteczniejsze testy dydaktyczne, w pełni dostosowane do potrzeb kursu.

fiszoteka

Uczestnicy kursów metodą komunikacyjną otrzymują bezpłatny dostęp do platformy internetowej www.fiszkoteka.pl, która pozwala na szybką i efektywną naukę słownictwa.

Dostęp do platformy poprzez strefę słuchacza na stronie szkoły SML.

 

więcej o tym jak działa fiszkoteka: https://fiszkoteka.pl/video

Detale kursu

 • Czas 50 hours
 • Poziom Wszystkie poziomy
 • Język Angielski